Інгредієнти
- 1 кг яловичої лопатки
- 500 г копченої свинини
- 100 г сала
- 125 г свинячих шкурок
- 2 великі цибулини
- 3 зубчики часнику
- 3 середні морквини
- 1 лавровий лист
- 1 ч. л. меленого чебрецю
- щіпка меленої кориці
- 750 мл червоного сухого вина
- 0,5 склянки коньяку
- мука
- 3 ст. л. вершкового масла
- сіль, мелений чорний перець
Покроковий рецепт приготування
Крок 1
М'ясо вимити. Яловичину і свинину нарізати кубиками зі стороною 4 см, свинячі шкурки – тонкою соломкою, сало – невеликими кубиками. Цибуля, часник і моркву очистити. Цибулю і моркву нарізати великими шматками, часник залишити як є. Крок 2
Помістити у велику миску шматки м'яса і овочі, додати чебрець, корицю і лавровий лист, сіль і перець. Влити вино, перемішати і залишити на 2 год. Крок 3
Вийняти м'ясо з маринаду, обсушити і обваляти в борошні. Маринад з овочами зберегти. У сотейнику обсмажити шматочки сала, 5 хв. Перекласти шкварки в миску, додати в сотейник вершкове масло і порціями обсмажити яловичину і свинину, по 5 хв. кожну. Влити коньяк і готувати, поки рідина повністю не випарується. Крок 4
Перекласти м'ясо і замариновані овочі в товстостінну каструлю або горщик, додати свинячі шкурки. Влити маринад, щільно закрити і поставити в розігріту до 160 ° С духовку на 3 год.
Подавати з картопляним пюре або з широкою пастою. Господині на замітку Більшості людей Прованс представляється країною вічного літа – спекотне сонце, тепле море, квітуча лаванда … І коли чуєш розповіді місцевих жителів про те, які там суворі зими, приймаєш це за кокетство. Звичайно, живучи в раю, треба ж на щось поскаржитися, щоб не дуже заздрили! Однак, спробувавши доб, одне з класичних провансальських страв, стає ясно, що ніякого кокетства немає таке можна приготувати і з'їсти, тільки коли за вікном лютує могутній крижаний вітер містраль і вийти з дому немає можливості. Ось в такі дні в кожному будинку Провансу готують його величність ДОБ.
Ця назва походить або від староіспанському dabar , що означає «гасити», або від Окситанська adobar – «укладати». І те, і інше в рівній мірі підходять до страви – інгредієнти та укладають, і гасять. Причому не аби як, а в спеціальних каструлях добьерах і не менше ніж три дня!
Добьер – це кругла керамічна посудина з вузьким горлом діаметром приблизно 10-12 см. Укладати продукти в таку каструлю досить складно, зате при гасінні з неї майже не випаровуються соки. Технологія приготування нехитра – м'ясо та овочі ріжуть середніми шматками і добу маринують в білому або червоному вині. Потім розкладають шарами в каструлю, додають спеції і гасять на повільному вогні (в старовину гасили на остигаючих вугіллі) майже всю ніч. З поверхні остиглого доба знімають жир і знову розігрівають на дуже маленькому вогні години 2-3. Тільки після цього блюдо подають на стіл.
Пояснюється така неспішність, на наш погляд, тим, що мистраль бушує в Провансі тижнями, так що поспішати нікуди. Зараз, коли доб став вельми модним блюдом і його подають навіть у паризьких ресторанах, навряд чи його готують так довго. Рецепт, який ми вам пропонуємо, також написаний виходячи з сучасних реалій.
Здравствуйте!! Я Берегиня Традицій
Я люблю їсти, подорожувати та ще трохи їсти! Я одружена з чоловіком своєї мрії і маю прекрасну дівчинку, посмішки якої можуть скрасити день будь-кого!