Галицький пляцок “Вишиванка”

Інгредієнти:

Тісто
борошно 500 г
маргарин 250 г
розпушувач 18 г
цукор 200 г
жовтки 3 шт.
какао 20 г
Сирна маса
сир 1 кг
цукор 200 г
крохмаль 50 г
яйця 3 шт.
Макова маса
мак 250 г
білки 3 шт.
цукор 100 г
Крем
масло 300 г
згущенка 250 г
кава розчинна 10 г
горілка 10 мл
Глазур
шоколад 100 г
молоко 15 мл

Пляцок “Вишиванка” – це один із старовинних галицьких пляцків. Дуже смачний та розкішний, як і інші львівські пляцки. І чи не кожна галицька господиня, мабуть, вже готувала такий. Рецепт дійсно старий, як світ. Зустрічаються найрізноманітніші варіанти цього відомого українського пляцка, з різними начинками та різними видами кремів. Та мені найбільше смакує  саме “Сирно-макова вишиванка”. Всі інгредієнти прості та доступні, нічого зайвого. А на смак – неперевершено! Це гармонійне поєднання пісочного тіста, маку, ніжної сиркової маси та смаковитого крему зі згущенки… Насправді смачно! Як бачимо на фото та відео, в розірі такий пляцок – дивовижний! Якщо  не готували – спробуйте його неодмінно! Ось рецепт “Вишиванки” в моєму виконанні)))

Як приготувати

Форма 23*28 см

Тісто. Борошно + розпушувач посікти з маргарином. Додати цукор, 3 жовтки, сметану та замісити густе тісто. Поділити його на 2 рівні частини. До однієї частини додати 20 г какао, перемішати. Тепер ділимо світле і темне тісто ще на 2 ч. кожну. Таким чином, отримуємо 4 ч. тіста – 2 світлі, та 2 темні. Темне тісто ставимо у морозилку, щоб потім його потерти на пляцок. Світле – у холодильник. А тим часом, готуємо начинки.

Сирна начинка. Сир змолоти блендером. Додати цукор, крохмаль та яйця, все перемішати. Можна збивати всі інгредієнти відразу в чаші комбайну.

Макова начинка. Мак перемолоти кавомолкою, запарити, остудити. (Детально, як запарити мак, див. у моєму відео : https://youtu.be/cr7arWXfP7M . Окремо збити 3 білки (залишились від тіста) зі 100 г цукру до “стійких піків”. Додати до охолодженого маку, обережно все перемішати.

У форму викладаємо 1 ч. світлого тіста – 1/2 макової маси – 1/2 сирної маси. На сир натираємо 1/2 ч. темного тіста на грубій терці. Випікаємо 30-40 хв. при температурі 180 град. Охолоджуємо у формі!  Потрібно спекти таких 2 коржі.

Крем. 300 г м”якого масла збити з 250 г згущеного молока, додати каву, розчинену у горілці.

Змастити корж кремом та прикрити другим коржем так, щоб коричневе тісто було у середині.

Полити пляцок шоколадною помадкою, прикрасити за бажанням.  Залишити в холодильнику на 12 год.

Смачного!

5/5 (1 Review)