Ремонт турбін: як не допустити проблем з агрегатом та що робити при їх виникненні

Основним завданням турбокомпресора є підвищення потужності двигуна, тому багато оснащені турбомоторами. Подібний агрегат є надійним та довговічним в експлуатації. Але бувають ситуації, коли все ж таки ремонт турбін є необхідним. Насправді треба дотримуватись умов експлуатації, і тоді ризик несправностей є мінімальним.

Основні правила експлуатації двигунів з турбокомпресором

Використання двигуна з турбокомпресором вимагає особливого підходу, тому про це варто завжди пам’ятати. Дотримання рекомендацій дозволить позбутись багатьох проблем у майбутньому. Тому важливо:

  • слідкувати за фільтрами (масляним і повітряним), а при їх заміні слід дотримуватись вимог виробника;
  • контролювати систему мастила — не повинно бути жодних зайвих домішок у мастильних матеріалів;
  • правильно запускати турбований двигун — деякий час він має працювати на холостому ходу (десь 2-3 хвилини), адже це потрібно для того, щоб всі елементи двигуна були добре змащеними;
  • правильно зупинятись — перед тим як вимкнути запалення, варто щоб мотор трішки охолонув на холостих обертах, адже при максимальному навантаженні він працює в режимі пікових температур;
  • дотримуватись правил експлуатації за низьких температур, а також на початку руху (тут варто не забувати, що на холостому ходу двигун має працювати не досить довго).

Ознаки несправності турбіни, а також подальші дії

Але бувають і ситуації, коли все ж таки турбіна вийшла з ладу. Про це може свідчити:

  • втрата потужності двигуна;
  • зменшення тяги двигуна
  • вихлопний дим темно-синього чи чорного кольору;
  • збільшення витрат масла;
  • дивні звуки роботи турбокомпресора і мотора.

Якщо ви помітили хоча б одну ознаку, значить вам варто звернутись за діагностикою до спеціалізованого СТО, де проведуть всі необхідні дії та визначать причину несправностей. Вартість ремонту залежить від об’ємів робіт, які розраховуються після комп’ютерної діагностики.

Цілком можливо, що заміні підлягає якась деталь або їх група, тому немає сенсу витрачати гроші на встановлення нового агрегату. Відремонтовану турбіну перед встановленням на автомобіль обов’язково перевіряють на різних показниках обертів, завдяки чому можна пересвідчитись у якісному ремонті.

Фахівці turbosto.com.ua нагадують: звертатись треба до тих СТО, де використовують оригінальні запчастини або якісні аналоги, а також де є все необхідне спеціалізоване обладнання. Адже саме завдяки цим факторам можна якісно полагодити агрегат. Також СТО має надавати гарантію на виконані роботи.

0/5 (0 Reviews)