КУЛИЧ ВІД ОЛЬГИ Сюткін

Не впевнена, що моя бабуся була дуже віруючою людиною, але паски пекла щороку. Втім, в епоху атеїзму їх пекли майже в кожній родині, а в булочні до Великодня надходив кекс & quot; Травневий & quot ;. Пам'ятайте такий? Пекли його тільки навесні і виглядав він як справжнісінький паску. Так влада вносила свою лепту в пасхальну традицію.
Рецептів пасок безліч. Впевнена, що і ви привнесе в мій щось зі свого досвіду. Але постарайтеся зберегти головне – стан душі, коли відбувається переповнення радістю і любов'ю. Тому & nbsp; попереджаю: зробити по-швидкому, сяк-так, не вдасться! Потрібно перейнятися & nbsp; процесом, очікуванням дива. І тоді все вийде.

КУЛИЧ ВІД ОЛЬГИ Сюткін

Інгредієнти

  • 1,5-2 кг борошна
  • 0,5 л молока
  • 500 г вершкового масла
  • 3 пакетика сухих дріжджів (по 11 г)
  • сіль, на кінчику чайної ложки
  • ваніль та інші харчові ароматизатори
  • 5 яєць
  • 400 г цукру
  • родзинки, кількість на ваш розсуд
  • трохи рослинного масла
  • 4 білка
  • 100 г цукру

Покроковий рецепт приготування

Крок 1 У великій мисці 500 г борошна змішайте з дріжджами. Крок 2 Підготуйте яйця – в одну ємність 5 яєць і 4 жовтки, в іншу – 4 білка. Яйця і жовтки збийте міксером, а миску з білками залиште – вони знадобляться для глазурі. Крок 3 125 мл молока налийте в каструлю, додайте попередньо розм'якшене вершкове масло і доведіть до кипіння. Влийте молоко. Воно стане якраз потрібної температури. Додайте 400 г цукру і сіль, розмішайте до повного розчинення. Додайте збиті яйця, ваніль. Можна покласти і інші прянощі – кардамон, мускатний горіх, цедру лимона, шафран. Крок 4 Отриману суміш влийте в миску з борошном і ретельно перемішайте – по консистенції тісто буде, як рідка сметана. Це опара, і вона повинна підходити від 40 хвилин до 1 години. Крок 5 А ось зараз настає момент, коли тільки інтуїція підкаже, скільки борошна потрібно додавати в опару. Борошно додавайте порціями, вимішують спочатку ложкою, потім руками. Тісто має бути не дуже щільним, але і не рідким. Вказати точну кількість борошна проблематично, оскільки вологість у неї різна. Зазвичай йдуть майже 2 кг, або трохи менше. Крок 6 Вимішувати потрібно дуже довго – хвилин 20-30. Саме довгий вимішування є головним правилом приготування дріжджового тіста. Виріб з нього вийде повітряний, красиве, довго не зачерствіє. Крок 7 Поставте тісто в тепле місце і дати підійти 2 рази (через годину з початку бродіння зробіть обминку). Потім додайте родзинки, знову вимісіть і поставити підходити в 3-й раз. Крок 8 Тим часом підготуйте форми – вони повинні бути теплими. Змастіть форми рослинним маслом, на дно покладіть вирізаний гурток з паперу для випічки. Крок 9 Тісто, що підійшло викладіть на робочу поверхню, злегка обомніте і розкладіть у форми так, щоб воно зайняло 1/3 об'єму. Крок 10 Духовку розігріти до 180 градусів. Поставте паски на расстойку до збільшення в об'ємі в два рази. Крок 11 Маленькі паски будуть випікатися 30-35 хвилин, великі – 45-50 хвилин. Готовність перевірте дерев'яною паличкою: якщо паличка вийшла з паски суха – він готовий. Крок 12 Поки паски в духовці, збити білки з цукром до міцної піни. Крок 13 По готовності дістаньте паски з духовки. Спочатку залиште їх на 10 хвилин у формі і тільки потім вийміть на рушник. Крок 14 Глазур'ю змастіть вже майже остиглі паски, інакше вона пересохне, перетвориться на тверду кірку і відвалиться. Прикраса – на ваш смак! До речі

Є один секрет: щоб паски піднялися рівно, не завалювались при расстойке і випічці, в центр паски потрібно увіткнути довгу лучинку.

0/5 (0 Reviews)